Sezon jesienno-świąteczny

Pierwsza połowa listopada to w Sendai czas japońskiej złoto-czerwonej jesieni. Zaraz po zakończeniu sezonu na ozdoby i gadżety związane z Halloween, pojawiają się choinki, napisy „Merry Christmas” i ich wariacje (choć jeszcze nie widziałem „Merely Christmas” to wierzę, że Japończycy mnie nie zawiodą). Boże Narodzenie to tutaj święto dla zakochanych (!) i raczej z zaskoczeniem przyjęto, że w Polsce spędzamy je z rodziną. Oprócz tego w sprzedaży pojawiają się „Kurisumasu Keki”, czyli bożonarodzeniowe ciasta.
kekiWyglądają dobrze, choć ciężko stwierdzić skąd biorą o tej porze truskawki.

Świąteczna atmosfera w połączeniu z umiarkowanie ciepłą, jesienną pogodą (bo pory roku są tu trochę opóźnione względem Polski – najcieplejszy miesiąc to sierpień) to interesujące połączenie. W międzyczasie w Sendai trwają przygotowania do zimowej atrakcji – zaiweszenia lampek na drzewach w głównych alejach centrum. Z tego powodu wieczorami niektóre pasy sa wyłączane z ruchu i samobieżne podnośniki okupują miasto.

133 134 135 136 137

Reklamy

2 thoughts on “Sezon jesienno-świąteczny

    • Już miałem napisać, że normalnie, jak w reklamach Coca-Coli, ale zdałem sobie właśnie sprawę, ze nie ma tutaj billboardów. Nigdzie. Są oczywiście szyldy nad sklepami, są plakaty promujące produkty w sklepach i jest kilka reklam wielkoformatowych na budynkach w centrum, ale nie ma porozstawianych wielkich tablic… I dlatego nie ma reklam Coca-Coli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s