Muj obiat 3

Dziś główną atrakcją dnia była dalsza przeprowadzka. Rzeczy było nie więcej niż ostatnio, ale pogoda mniej dopisywała: padało przez 24 godziny, a miasto wyglądało jak leżące nie nad oceanem, a jak górski kurort.
zdjęcie 5 zdjęcie 3 zdjęcie 8 zdjęcie 1Na miejsce dzisiejszego posiłku wybrana została suszarnia nieopodal naszego nowego lokum. Miejsce dobrze nam znane, lecz niezbyt wyszukane. No, ale po raczeniu się (z przyjemnością, zresztą!) polskim sushi, wszystko jest dla nas pyszne.

zdjęcie 10 zdjęcie 11 zdjęcie 12 zdjęcie 13Wcześniej już pisałem o barach kaiten sushi. Menu się w nich niezbyt zmienia, ale dziś trafliśmy na coś zrolowane „po europejsku” oraz cztery wersje nigiri z awokado, między innymi abokado saamon i abokado dabburu shrimpu. Jak już wspominałem, awokado nie jest tradycyjnym składnikiem japońskiej kuchni, ale można je kupić w sklepach. Jednak porządnej japońskiej nazwy na nie nie ma.

Przy okazji, w zeszłym tygodniu oglądaliśmy ze znajomymi strony warszawskich barów sushi. Oczywiście byli zaskoczeniu menu, ale też rozbawiła ich nazwa jednej z sieci, Senso Sushi, która kojarzy się ze słowem sensou, czyli wojna.  Ale z drugiej strony w Japonii jest sieć barów Lotteria

Reklamy

One thought on “Muj obiat 3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s